sk  pl  en  de

Jaký to má význam pro chovatele?

Ne vždy má majitel psa u sebe očkovací průkaz. Může se stát, že pes na vycházce někoho pokouše. Lyssetka na obojku obsahuje údaj, že pes byl v daném roce vakcinovaný proti vzteklině, dále adresu a telefonní číslo veterináře, který podle pořadového čísla na Lyssetce a ve své kartotéce může ihned telefonicky potvrdit, že pes byl opravdu vakcinován a zabrání tak panice poraněného. Samozřejmě, že to nenahrazuje vyšetření psa na vzteklinu po pokousání, které musí následovat, ale uklidní to napjatou situaci.

  • Jestliže se pes ztratí, nebo se toulá a někoho pokouše, je možné podle identifikačního čísla na Lyssetce vyhledat u příslušného veterinárního lékaře informace o majiteli a psa vrátit.
  • Od roku 2013 jsou lyssetky vybaveny novým desetimístným číslem, kde první čtyřčíslí udává kód veterinární ambulance, druhé dvojčíslí rok vakcinace proti vzteklině a poslední čtyřčíslí je pořadové číslo lyssetky.
  • Toto desetimístné číslo si může majitel psa zaregistrovat na webové adrese www.lyssetky-id.eu, takže kontaktní údaje majitele psa budou k dispozici nálezci, případně pokousanému, i v případě, že veterinární lékař, který provedl vakcinaci nebude dosažitelný.
  • V některých městech požadují městské úřady, resp. městská policie ( podle mého názoru protiprávně ) od majitelů psů při vycházce se psem potvrzení o očkování proti vzteklině. Málokdo nosí očkovací průkaz vždy při sobě a navíc se při venčení psa střídá více členů rodiny. Proto Lyssetka - potvrzení o vakcinaci - připevněná na obojku psa je velmi užitečná.
© 2018 Lyssetky.cz. All Rights Reserved. Designed By JoomLead